makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help ? Factor. 10x^5+5x^2−15
What message does Amy Tan's description send?Her relatives are hungry, and Robert's family is not.Her relatives are eager, and Robert's family is hesitant.Her r
Round the number 45,812 to the hundreds place
Calculate how far a ball will travel horizontally if the ball reaches a high of 1.5 m above the ground and is thrown at a horizontal velocity of 45.0 m/s. Assum
Please help me with question 3
can you explain how more life-forms were able to create because of cyanobacteria​ PLEASE HELP
Can someone help me please and explain.
Pls Help... (Write in complete sentences to explain what a budget is, how to make one, and how to balance it.)
Mr. cook decides to build a fence in his yard for his two dogs. His yard has an area of 24 square feet​
what type of measuring cup do you need to use while making a 21 day lemonade cleanse???pls tell me!!!​