jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many reflection lines are there in a rotation and how are they related? Select the correct response: 3 intersecting lines 2 parallel lines 2 intersecting li
Cloud computing is primarily intended to allow users to
What two things are being compared in this epic simile? the door slab to the cyclops’ sheep the stone to a quiver a brace of men to breakfast the cyclops’ chore
Which sentence is grammatically correct? 5.______ a. Ella tiene mareada. b. Él está mareada. c. Él tiene mareado. d. Ella está mareada.
Solve, using the substitution method. x = 10 y = 2x – 6 (10, 14) (10, 4) (10, –4) (10, –1)
When considering local issues, which point of view is best? Both human needs and environmental protection should be considered. Human needs must always come bef
Which of the following does NOT occur when dealing with equity? A. ownership of assets B. borrowing of assets C. purchasing of assets
What Fraction shows the product of 2×3/5
What is opportunity cost? ( selext the best answer)
Which inequality does the graph represent?