rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

1. What is the main idea of the article? 1. Killer Whales are endangered and need our protection. 2. Killer Whales are in the dolphin family. 3. Killer Whales
The graph below represents data that was collected by students on the number of social media posts they made the previous day. What was the mean number of posts
Calculate the number of grams nitric acid (HNO3) in 375 L of a 1.00 M solution.
the length of a rectagle is 5 in longer than its width. if the perimeter of the rectangle is 58 in, find its length and width
Please answer this question
6. Do you like chocolate...... vanilla ice cream better? 7. I have to go to work at six,...... I'm waking up at four. 8. I was on time,...... everyone else was
Which of the following equations has no solution? 1: 3x=5 2: 5x+7=3 3: 4x=9x 4: x=x−2
What caused the fall of the Roman Empire?
draw a smiling face if you consider it as aeustress and sad face if it cause distress 1. choosing a gift for a friend
Who took over Constantinople