yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

During the Calvin cycle: A)Glucose and water are produced. B)Light energy is absorbed by chloroplasts. C)Oxygen is released through stomata. D)All of the abov
What is a characteristic of a diary
3(3x)-2(2x+3)+(-4)=?
Emily cycle 22 miles over four days she cycled the same amount each day how many miles per day did she cycle what operation do you use to solve this problem​
¿Está Marta allí? _______ Marcela. Es Allí Dejar Tomar
It’s question 126. Does anyone know how to solve the rest of it or if I messed up so far?
Change 455 cm to meters
Which of the following parts of a nervous reflex arc is usually a muscle or gland? a) Sensory receptor b) Sensory neuron c) Motor neuron d) Effector e) Integrat
Compare and contrast the Italian and German unifications.
How did the requirement of war reparations in the Treaty of Versailles influenced the economy of Germany ?