beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

How does beamforming improve network service? • by using device locations to better target service signals • my sharing service signals between devices on netwo
PLEASE HELP PLEASE!!!!!!!!!
Name three elements that are named after people.
Choose the correct statement concerning natural disasters. a. They create jobs at the expense of other jobs, and they destroy wealth b. They create jobs, and
Hope someone can solve it quick.​
What color would the solution in the test tube be after being in the light and what would it be if it were the placed in the dark for 24 hours
In many European nations, the title to agricultural property is not known because there are no official records indicating who has title. This detracts from the
What type of function is shown in the data in the table below? A)quadratic B)polynomial C)exponential D)linear
What is an authors counterargument ? please explain
an outdoor swimming pool costs $9 per day to visit during the summer. there is also a $25 yearly registration fee. is the total proportional to the number of da