beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

what are like Paul and their classmate trying to build
Rita saw 16 monkeys and 9 lions at the zoo.How many more monkeys than lions did she see?
The angle turns through 1-9 of the circle
Marie uses 2.3 oz of nuts for each bag of trail mix she makes. She uses 27.6 oz of nuts in all. How many bags of trail mix does Marie make?
Which sentence best captures the main topic of the last verse in the passage?
Write each rate as a unit rate. $2 for 36 erasers
How do you prove vertical angles are congruent?
Which two emperors ruled at the same time for a few years?
To the nearest hundredth .8 divided by .6 what does this question answer?
Solve quadratic formula x2-10x=0