amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

You have a coupon for a resturaunt. you save 3 dollars on a meal. what was the original price of the meal
If you had excess chlorine, how many moles of of aluminum chloride could be produced from 19.0 g of aluminum?
Fossils of archaeopteryx. The carliest known bird show which of the following unique characteristics that indicate its dinosaur origins ?
Why do you have to multiply or divide the numerator and denominator in a fraction by the same number top and bottom?
Based on the narrator’s emotional state, what is most likely the meaning of sheet?
the layer of Earth that we live on
What are the answers to the one step equations problem
1: Which of the following equations could you solve by first adding six and then dividing by negative three? 3x - 6 = -9 6 - 3x = -9 -3x - 6 = -9 x/-3 + 6 = -
What did the United States strive to maintain in European conflicts?
Best definition for pretext?