josegonzalez110 josegonzalez110
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

help me..............................................................................

help me class=

Respuesta :

Eliteiment
Eliteiment Eliteiment
  • 03-11-2021
Answer: C. $7.50 per box.
Answer Link
pcai26
pcai26 pcai26
  • 03-11-2021

Answer:

$7.50 per box

Step-by-step explanation:

it is a proportional relationship, and one of the points is (4,30) so we can find the slope by doing 30/4

30/4=7.5

$7.50 per box

Answer Link

Otras preguntas

Carbon dioxide gas is obtained by the reaction of solid carbon and oxygen gas . write a balanced chemical equation for this reaction.
Latin American language diversity comes from these Europeans
Mark had 2 packs of erasers with the same number earasers in each pack . He gives 6 erasers away . Mark has 18 erasers . How many does mark have in each pack
A pack with 6 cans of juice costs $3.48. what is the unit rate?
What is the remainder when the polynomial 8x^2+4x−3 is divided by 2x−1?
In what ways did the colonial governments established democratic institutions
219 is what percent of 3200
What best describes the relationship between geography and economics in the British colonies? A) All of the colonies benefited from having good soil and a long
What is the formula of a compound formed between phosphorus (P) and barium (Ba)?
WILL MARK AS BRAINLIEST!!!! PLZZZ HELP June bought ​ 3 1/2 ​ gallons of white paint at $17.50 per gallon and ​ 1 3/4 ​gallons of blue paint at $19.00 per gallon