marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
Plz help with these questions!!
Which number is greater than 7.23 and less than 7.55? 7.59;7.17;7.6;7.3
If you subtract the atomic number from the weight, what is the interpretation of the answer? (e.g. 14-7=7; Think of a subatomic particle).
On June 9, 1983, the lower part of the Variegated Glacier in Alaska was observed to be moving at a rate of 64 m per day. What is this speed in kilometers per ho
Why are taxes paid to local, state, and national governments in the United States?
explain why 2.15 and-2.15 opposite
liam is setting up folding chairs for a meeting. If he arranges the chairs in 7 row of the same length, he has 5 chairs left over. IF he arranges the chair in
How does sectionalism affect economics today?
an apple in a tree has a gravitational potential energy of 175J and a mass of 0.36g . how high from the ground is the apple
If p=5 what is the value of 6p-4?