Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

Graph the line that passes through the points (1,-6) and (2,-5) and determine the equation of the line.
what is verb 3 of write​
what is tue cause of upthrust ?​
Find the area of triangle ABC. [PLEASE HELP ME!!] A.12.16units B.18.52units C.31.27units D.15.14units
Look at the pattern below. If the pattern continues, what will be the tenth number? 3. 11, 9, 17, 15, 23, 21...
what are the various sources of drinking water in Nepal? which one has been used more in our country?​
How should you mark the query if it is a valid one? A) Gibberish or Vague B) Profane C) Foreign Language D) Valid E) None
a) "Tranings are are the most important part of any occupation": justify it​
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNKW THE ANSWER!!
BRAINLIEST Completa el espacio en blanco con la mejor respuesta con el Presente Subjuntivo Irregular (Present Subjunctive Irregular) Yo les invito a que nosotro