jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

All of the inner planets a. have one or more moons. b. Iare made of igneous rock. c. have been geologically active. d: two of the above
What is the most abundant greenhouse gas in the atmosphere?.
What are some of the inconsistencies depicted in Entombment? (above) a. The use of colors does not have reason. B. Some of the figures are pressed into the fore
Identify the two top benefits of using angel investors to start a business.
What is one of the functions of nucleic acids
How is the election of 1876 viewed as a betrayal to african americans.
Which is the correct set of products for the acid-base neutralization reaction between hydrochloric acid and sodium hydroxide?
A phone company offers two monthly plans. Plan A costs $30 plus an additional $0.03 for each minute of calls. Plan B has no initial fee but costs $0.18 for each
help okay ✅ ….. brainly
Compare and contrast geological tilt and fold. (1 point) A. In geology, both tilt and fold are deformations of rocks due to motion of tectonic plates. However,