aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

The Catawba lived CLOSEST to which area on the map? A)1 B)2 C)3 D)4
as you grow your mass increases true or false
Why isolation can prevent pandemic
The system established to make sure that no one branch of government controlls the other branches is called
A square pyramid with a= 20 mm and b=96 mm. Find the length of c.
What is the answer for number 9 in the Half-life gizmo activity B.
Jose is saving money for a skateboard. His aunt gives him $45 to start with, and he saves $3 each week. The expression 45 + 3w gives the amount of money Jose sa
giving brainlyest for a answer to my question and i didnt forget the extra points ≈⊆¬∩¬⊇≈
help agian!!!!!!!!! i will fall
Who determined the percentage of adenine (A) in the DNA always equaled the percentage of thymine (T), and the percentage of guanine (G) always equaled the perce