Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

This app isn’t helping
What is the equation of the sinusoid?
Jim is designing a seesaw for a children's park. The seesaw should make an angle of 30° with the ground, and the maximum height to which it should rise is 2 met
What is one difference in the Walt Whitman and Emily Dickinson poems you read? A. Dickinson is always the speaker, but Whitman creates different speakers B. Whi
Hey help me with some math by zoom. free tutoring yeah?
Are the ratios 11:9 and 2:1 equivalent? yes or no
pls answer and you will be blessed :)
Can you guys what is this about
why is unemployment increasing in our country? give any six reason​
What is the only temperature that is the same in Fahrenheit and Celsius?