goldsonnoah9 goldsonnoah9
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A 2-pound bag of birdseed costs $2.37. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Respuesta :

dranime28
dranime28 dranime28
  • 07-12-2021

Answer: 1.185 round from there

Step-by-step explanation:

;c

Answer Link

Otras preguntas

greatest common factor of 79, 37, 2, and 99
estimate then find the product of 4 times 979
what does rue de martyrs mean
How do I use a metric conversions chart
q+r+s, for q=46, s =54
Abdul drove 320 miles using 12 gallons of gas. At this rate, how many gallons of gas would he need to drive 296 miles?
What's red and bad for your teeth?
What is 60% of 55? 30 5 105 33
__________the dominant political parties in the united states
varmint is an example of what language?