Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz helpme with this. Will give brainliest. See attachment

Plz helpme with this Will give brainliest See attachment class=

Respuesta :

mohammedsissa1999
mohammedsissa1999 mohammedsissa1999
  • 04-01-2022

Answer:

2 dollars per slice.

Step-by-step explanation:

$16.00 : 8 slices

? : 1 slice

= 16.00 / 8

= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

Which is an accurate description of Giovanni Caboto, also known as John Cabot? A. the author many scholars suspect wrote most of Shakespeare's plays B. the Fren
Danny charges $35 for 3 hours of swimming lessons.Martin charges $24 for 2 hours of swimming lessons. Who offers a better deal?
Do lions shiver? Why or why not
Bella serves pizza at her party. each pizza is cut into 6 equal slices. there are 13/6 pizzas left after three party is over. the slices are in 3 different pizz
if the weight of a package is multiplied by 5/7 the result is 40.5 pounds. Find the weight of the package.
Jill traveled to Canada and bought a new lamp for $460 Canadian dollars. In US dollars (to the nearest cent) this is equivalent to? A) $517.77 B) $450.52 C) $57
when an atom of lithium loses an electron, the atom becomes a 1. negative ion with a radius smaller than the radius of the atom 2. negative ion with a radius l
In an autocracy, what kind of power does the leader hold?
Why are leaves green?
Unlike photosynthesis cellular respiration occurs in?