channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Hyenas and lions have fierce battles over food. Which type of relationship does this describe?
The United States became involved in the Vietnam War in order to.. a. colonize Southeast Asia. b. begin nuclear-weapons testing. c. prevent the takeover of Sout
Solve the equation. left parenthesis x plus 4 right parenthesis left parenthesis x minus 9 right parenthesis equals 4 x x​ = nothing ​(Use a comma to separate
Factor completely. y2 - xy - 56x2
The economic system where peaple where colonies supply goods to the mother of the country is called
having trouble biology
Can somebody help/teach me about this please? “Suppose the equation h=-16t^2 + 35t models the altitude a football will reach t seconds after it is kicked. IS TH
What are the two most highly populated cities in africa in which country is each city located?
Both of tim's parents have brown eyes, but tim has blue eyes. how is this possible? choose the best answer.
which of the following is a precaution that helps to protect you from electric shock when working electric power tools