switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Place the following events in chronological order: I. Muslims and Croats are killed in ethnic cleansing. II. Milosevic becomes president of Serbia. III. Civil w
If 4 desk lamps cost $120 what is the average cost per lamp?
What are two common ways for expressing a sales quota? A. Percentage and fraction B. ROI and interest C. Volume and dollar amount D. Bonus and commission
Express 3x3x3x3x3x3 in exponent form
What financial needs are parents obligated to provide and which are optional?
Meaning of battle sweat
Help me plzzzzzzz and do the same
which statement best fits the definition of an observation? a. love is more important than wealth. b. the leaves of the fern are like feathers. c. school can te
Identify the type of error in the sentence a symphony is where many kinds of instruments play a long piece of classical music
due to ocean acidification, some localized areas of the ocean _____. are acidic are neutral are increasing their ph are decreasing their ph