Yomama152 Yomama152
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

pat bought 5.5 pounds of grapes for a party he spent $6.60. how much did he pay per pound

Respuesta :

queen4518 queen4518
  • 02-02-2022
Answer: 1.20

Explanation:
I used a price per pound calculator

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

To ensure sufficient intake of vitamin b-6, a college student should:.
Solve for b. -3b + 2.5 = 4
what do you get when you mix H2O And Co3987b2
Peter wants to learn to play part of an instrumental suite from the Baroque períod, but he is not good at playing fast music. He finds that many of the tempos a
What is the Liquid part of blood called?
Determine the equation of a Linear Function with a negative slope, goes through the point (0,5), and has a hole at x = -1
NEED HELP ASAP!!! GIVING BRAINLIEST+30 POINTS FOR FASTEST, BEST ANSWER FOR THESE TWO QUESTIONS!!!!! Solve nine times two thirds. Leave your answer as an imprope
The next question refers to This Mystery Rocks! by Cynthia Schlagel. The sentences have been numbered to help you identify them more easily. This Mystery Rocks!
pls help and thank you ​
Convert [tex]\frac{7\pi }{4}[/tex] to degrees.