pamelaluna62 pamelaluna62
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

I need help answering this question

I need help answering this question class=

Respuesta :

electromusic42886 electromusic42886
  • 02-02-2022

Answer:

The 2nd option is the correct answer.

since you split 12 pieces with 3 people there is 4 pieces per person.

Answer Link

Otras preguntas

write the equation in pointslope form of the line that passes through the given point with the given slope. (4,-2) ;m=0.5
HEY CAN ANYONE ANSWER DIS PLS!!!!!
if someome says their car can go from 0 to 60 km/h in 4 seconds, what aspect of motion are they referring too​
True or False????????????????????????
what made Ethiopia unique to the rest of the African kingdoms? A. it adopted christianity B. it adopted judaism C. it adopted buddhism D. it adopted religion
(a) Use the Pythagorean theorem to determine the length of the unknown side of the triangle, (b) determine the perimeter of the triangle, and (c) determine the
There are 12 cans of corn in a case. Each can of corn is 10 ounces. If a case of corn costs $10.68, what is the unit price per can of corn? a. $0.09 b. $0.11 c.
Bakit itinago ni Cupid ang tunay niyang pagkatao kay Psyche?​
what is 4(3g+2)+2(g+3) and if you could show work that would be perfect! thank you
Read the excerpt below and decide if Elliot is being abused by his father. What advice would you give him? "Help, my father keeps hitting me for things I didn't