nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Suppose you walk into the Capitol in Washington and ask to interview the most prominent person in the entire Congress. If they accept, you'll get an appointment
find the zeros of x^2+4x=-10 using the quadratic formula
How do the opening lines of Swett's "July," in which "the scarlet cardinal tells / Her dream to the dragonfly," present the month to readers? A. as a lively ti
Which of the following questions might someone who is going through a crisis ask himself? (8 points) Choose one answer. a. What will I decide? b. How can I a
Use stable octet in a sentence
Find the height of the rectangular prism given the volume, length, and width. V= 122,500 cm cubed L= 50 cm W= 35 cm
How is the newton related to other measurement units?
Is there any disadvantage to a government placing a tariff on imported goods? No, it helps domestic consumers, firms, and workers. No, the only ones who suffer
As members of the Bourbon Triumvirate, Joseph E. Brown, Alfred H. Colquitt, and John B. Gordon all supported A) expanding the railroad system. B) high taxes for
find the factors of x^3 + z^3