heluvvleahh81 heluvvleahh81
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

a 5-foot piece of ribbon costs $12.00. what is the price per inch

Respuesta :

saad2005 saad2005
  • 04-02-2022
$1.40 fr fr
cus 12/5 = 1.4 fr fr
Answer Link

Otras preguntas

Which statements describe conflicts between the Ottoman, Safavid, and Mughal Empires?
A package of 4 pairs of insulated socks costs $21.96. What is the unit price of the pairs of socks? The unit price is $ per pair of socks.
Please answer In your own words.
1. When adding the measurements 4.56 g and 0.01860 g, what is the reported value (to the correct number of significant figures)?
what term describes the measure of how quickly a carbohydrate will raise an individual’s glucose levels when consumed on its own, irrespective of the amount eat
Factor completely. 100-9x^2= please help!!
Shondra’s family’s monthly net income is $6,654. The family’s budget is shown in the circle graph below. The family decides to increase the savings budget by 3
Please help me please In your own words
question 6 a data analyst has been invited to a meeting. they review the agenda and notice that their data analysis project is one of the topics that will be di
Type the correct answer in the box. Use numerals instead of words. If necessary, use / for the fraction bar. Write the least common multiple of 7 and 14.