kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

What is the symbol and it’s hidden meaning
Will someone please answer my question???!!!!!!!
Stacey believes that she will be successful on her diet because she is in control of what happens to her. according to a cognitive theory of motivation, her bel
A gym has 200 members who pay $30 per month for unlimited use of the gym’s equipment. A survey of the members indicates that for each $5 increase in the monthly
Which of the following is FALSE concerning biofuels? The plants used to manufacture biodiesel are large and expensive. It is a simple process. The r
Help asap Name and describe two types of mechanical weathering.
Who know the answer
Which of these statements characterize the speaker of “The Love Song of J. Alfred Prufrock”? Check the two best choices. He is a young man with an interesting a
Sara has twice as many stickers as Frank. Together they have 63 stickers. How many stickers does Frank Have?
Which macromolecule is responsible for directing growth in living organisms