shoto67 shoto67
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Weber spent $3.75 on cheese. Each ounce of cheese costs $0.75. How many ounces of cheese did she buy?

Respuesta :

TissuePaper TissuePaper
  • 04-03-2022

3.75 / .75 = 5 ounces of cheese

Answer Link

Otras preguntas

how would be the number 54 be correctly produced in ASL
List the properties of the metalloids in the P block.
explain the connection between your body and supernova
When an artist is making pottery by hand throwing, the first step when he or she forms the clay on a potter's wheel is to ______?
At the School Fair, Grade 3 raises $84 more than Grade 4. Grade 4 raises $112 more than Grade 2. Grade 3 raises $360. How much money does Grade 2 raise?
i need helpwith finding the answer its for geometry number25
When evaluating proportions, we write the ratios in fractional form and then we
At some intersections the traffic signals have sensors to detect vehicles, and the traffic signal will only change if
Shu Yi can't resist a sale. She recently bought a dress for $93 after it had been discounted 25%. She also purchased shoes that had been marked down 15%. She pa
WILL AWARD BRAINLIEST!! PLEASE SHOW ALL WORK