williamsigh38 williamsigh38
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

I neeed help please help

I neeed help please help class=

Respuesta :

lokith
lokith lokith
  • 05-03-2022

Answer:

1 box of pencil cost 1 dollar and 1 box of pen cost 5 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Solve for r. A = ½r²y
John always wears a shirt, pants, socks, and shoes. He owns 12 pairs of socks, 3 pairs of shoes, 5 pairs of pants, and 5 shirts. How many different outfits
Let x ∼ bin(9, 0.4). find a. p(x > 6) b. p(x ≥ 2) c. p(2 ≤ x < 5) d. p(2 < x ≤ 5) e. p(x = 0) f. p(x = 7) g. μx h. σ2 x
Which processes are involved in the cycling of carbon within the biosphere
What movement is sweeping France at the time of Louis xvi’s reign?
While in europe, if you drive 107 km per day, how much money would you spend on gas in one week if gas costs 1.10 euros per liter and your car's gas mileage is
How would the closing of a department of motor vehicles (dmv) contribute to the criminology of place?
Electrical service cost $8 per month plus $0.10 per kilowatt-hour of electricity used
what information does professor trevelyan provide about women of the 17th century
Simplify (820 – 500) ÷ (10 • 8)