samcute7298 samcute7298
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

Which is a better price: 5 for $1.00, 4 for 85¢, 2 for 25¢, or 6 for $1.10?

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

2 for 25

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide money by the number of items.

Answer Link

Otras preguntas

Briefly explain the difference between irony and foreshadowing.
what is the square number for 2
Zach is 54 inches tall. Noland is 60 inches tall. Margy is 35 inches less than 2 times Zach's height. Write an expression that finds how much taller Margy is t
Christelle is making a doll house. The doll house is 6/10 meter high without the roof. The roof is 15/100 meter high. What will the heigh of the house be with t
11 is 40% of whst number
five cakes cost £4.00. how much do seven cakes cost?
how many hours are there in a week? explain how yuo found your answer.
Put into equation : six more than twice a number is -4
When should you use a numbered list format as a visual aid? when you are trying to add key information when you want to highlight specific ideas when you are pr
Which describes the wavelength of a wave? A. the distance from the crest to the rest position B. the distance from one point on a wave to the next similar po