flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

What two facts can you double to find 8 x 4
what are some advantages of isolationism
What does a cladogram show
jan wants to buy 3 yards of fabric at $3.58 per yard for a blouse. she also wants to buy 2 yards of a different fabric for a skirt. if the most jan can spend is
Help me pwease ...............
What freedom was guaranteed in the South Carolina constitution written in 1778?
Which statement is true of the endoplasmic reticulum? a. er is involved in the storage of food and pigments in plants. b. er packages proteins and delivers th
Roll a dice. Chance of it landing on a 2? ? In ?
Znajdź rzeczowniki w zdaniu Joasia spadła z roweru
What township do i live in? zip code 61350