kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
you bought 3 candy bars
Answer Link

Otras preguntas

Lf we say that we have no sin we deceive ourselves, and there is no truth in us. Why then, belike we must sin, and so cons-quently die. Ay, we must die an everl
When protecting the client and therapist relationship which best describes the appropriate boundaries to set?
Pls answer all the qs
Which of the following is integral for moving food through the body peristalsis emesis stoma or lavage
help!! i have been getting my answers wrong all day
How to solve radicals
who is Adolf Hitler? ​
Got three questions need with .
need help please ty (: Find x.
A plane traveled from California and back. It took one hour on the way out than it did on the way back. The plane's average speed out wad 300 mph. The speed on