tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

जथाभावी फोहोर फाल्ने टोल समुदायमा फोहोर व्यवस्थापन गरी वातावरण स्वच्छराख्नका लागि आफूले गर्न सक्ने कामहरूको सूची ?ASAP please
help me ASAP !! [tex]25 - 20[/tex]​
this is my book, but __ one is yours.
Sub-Saharan Africa has abundant deposits of a. Diamonds b. Jade c. Opals d. Rubies
We are going....... holiday next week. Preposición
what is 2 to the tenth power
PLEASE HELP 20 POINTS!
someone help me please
Yelena assets that expressions for the exponential functions g(x) = 7 (1.5) ^4x. and h(x) = 7(5.0625) ^ x are equivalent. Show and explain why she is, or is not
Solve the difference of 9x and 8x is 107