mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

What is the Estimate 169+354
What was the policy of de-christianization?
Im doing an assignment about me and I have to write about my interests a hobbies. The sentence has to be written in a creative way, so How should I start the s
Why might scientists who study changes of state build models showing the arrangement of particles in a substance?
How does the prairie dogs find shelter and impact the environment ????
If k= am + 3mx, Express the value of m in terms of a, k and x?
The substitute teacher was _______ that the children were well behaved. Which word is correctly spelled and will BEST complete this sentence? A) grateful B)
What happens when you multiply and divide integers
What is your opinion of the way Danforth is conducting the court? Use details from the play to support your opinion.?
35 multiplied by the quantity r less than 45