ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following organisms is not found on the savanna? a. serval b. pangolin c. capybara d. prairie chickens
What is 70/800 as a terminating Decimal
what is another name for beta minus particle?
The Americans formed a republic, a government in which citizens rule through Elected representatives Monarchies Kingships Appointed representatives
Which city was the destination of the first two crusades
Name the subunit that makes up fat
What is 85.87 rounded to the nearest whole number?
Which word in the sentence is the participle? The challenging crossword puzzle was created by Arthur Wayne in 1913. a. puzzle b. challenging c. crossword d. cr
A sperm cell and an egg cell fuse to form which structure?
The picture above was painted by early humans on cave walls. What does it represent in terms of the type of lifestyle led by early humans?