meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

the pumkin pie has a diameter of 136 inches. find the exact area of the top of the pie, and an approximation. use 3.14. the exact area of tthe top of the pie is
A certain insect can beat its wings 250 times per second. Write an equation in slope-intercept form that shows the relationship between flying time in seconds a
Which is the correct answer and why?
The question is attached in the attachment; I'd greatly appreciate it if you could explain on where the options need to be dragged at. :) Thanks!
Which one of the following is a decomposition reaction? a) 2H 2 (g) + O 2 (g) -> 2H 2O b) (g) N 2 (g) + 3H 2 (g) -> 2NH 3 c) (g) CH 4 (g) + 2O 2 (g) -&
A misplaced modifier is one that creates awkwardness or confusion because it what
How many inches of fence will be needed to fence the parallelogram-shaped 198.3 inches by 87.4 inches
please help on this one?
Can someone please help me with these questions?
pls answer. ;( hashshahaha