HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

In which sentence does the prepositional phrase act as an adverb? A. Last evening, Anne suffered from a headache. B. The door to the attic was left open. C. Mr
why is the square root of a perfect square always rational
Which body tissue or organ contains the most mitochondria?
Ms Graves gave her class 12 minutes to read. Carrie read 5/1/2 pages in that time. At what rate, in the pages per hour, did Carrie read?
What Role Does the Sun Play in Producing Winds And Ocean Currents
This natural landmark was created by the natural forces of erosion. What is its correct name and location?
On a map, the distance between two cities is 7.3 centimeters. The map scale is 1 cm:50 km. What is the actual distance between the two cities?
Solve 2x2 - 8x = -7 Which of the following is a solution of x2 + 5x = -2?
as an allied health worker the single most important thing you can do to prevent the spread of disease is A. take antibiotics B. use antibacterial gel C. wash
p(x) x^3+x^2-x-1 Find all zeros of p (x)