H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me? :(
Why do bridges collapse?
which of the following statements holds true about the number group on the home tab. a) The number group contains options for changing the appearance of the tex
Choose the equation that correctly uses the Pythagorean Theorem for the given right triangle.
Brad, Stella, and Gilbert want to get a thank you gift for Maria. They will split the cost evenly. They buy 6 roses at $2.15 each and a box of chocolates for $7
What do you mean by sublimation and crystallization?​
which of the following is an example of a short-term challenge? A medical diagnosis of multiple sclerosis Maintaining a healthy blood pressure Preparing for
What blood sugar level is enough to result in a diabetic coma?.
"A process that allows a person to vote early, before the regular election; applies to all elections in Texas; also called early voting" is called (____________
Please, What is y and x?