cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Imagine yourself as the president’s chief of staff. You have been hearing about a recent humanitarian crisis from somewhere in the world, and you feel strongly
What does this passage show about Aztec society? Don People could change their roles easily. People had clearly defined roles. People could choose their own des
A platinum sphere with radius 0.0135 0.0135 m is totally immersed in mercury. Find the weight of the sphere, the buoyant force acting on the sphere, and the sph
An allusion is an indirect reference to something that the audience is expected to know
describe the economic, agricultural, medicinal, and ecological benefits of biodiversity and species richness
Fixed immovable joint
Point A(2, 2) and point B(4, −3) are located on the grid. Which measurement is closest to the distance between point A and point B in units? A) 5.2 units B) 5.
La décima está después de la novena. True False
3. How did the aftermath of WWI affect countries like Canada?
choose a antonym for: deception lies, honesty, loyal, blind