timothy9
timothy9 timothy9
  • 03-04-2017
  • Mathematics
contestada

If a container of juice has 86,400 ml and each mililter cost's $0.05


What is the price of the juice?

Respuesta :

emcsquared
emcsquared emcsquared
  • 03-04-2017
432000000 because 1000 mL in 1 L
Answer Link
celestejasb
celestejasb celestejasb
  • 03-04-2017
86400x.05
And the price is $4320
Answer Link

Otras preguntas

The diagram shows a heating curve for water. Which statement best describes what is happening at segment W-X? Water is absorbing heat. Water is releasing heat.
Can someone help me please? La Cigale et la Fourmi La cigale ayant chanté Tout l'été, Se trouva fort dépourvue Quand la bise fut venue : Pas un seul petit morce
what terms apply to angle Dea and angle aeb
adding mixed numbers. 7 3/5 + 12 1/3
Jen has $24 to spend on five pens after buying them she had $14. How much did each pen cost?
Can someone help me please? La Cigale et la Fourmi La cigale ayant chanté Tout l'été, Se trouva fort dépourvue Quand la bise fut venue : Pas un seul petit morce
Which organic compound has this component? DNA A.carbohydrates B.lipids C.nucleic acids D.proteins
Please help me branniest
·Is often referred to as "The Cradle of Civilization."·Was home to the Sumerians, Akkadians, Babylonians and Assyrians.·Was the home of Muhammad and was the bir
what is an example of tone in night by elie wiesel ? PLEASE HELP