Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
A group of 18 people ordered soup and sandwiches for lunch. Each person in the group had either one soup or one sandwich. The sandwiches cost $7.75 each and the
In 1978, a 200-gram sample of cobalt-60 was buried in the Yucca Mountains, just northwest of Las Vegas, Nevada. How much of this sample was present in 2004? The
If a group of distinct objects can be arranged in 120 different ways, how many objects are there?
in "death, be not proud." the speaker is addressing his words to
While broadcasting a football game, the announcer exclaimed, "I can't believe it. Carl James just scored a touchdown. That's right; I said Carl James. Even Carl
During the early years of World War I, which of the following did the Germans use to great advantage?
A low trough is indicative of a serious depression. the start of a depression. a growing recession. the end of a recession.
sun yat sen promoted nationalism in China because he
Social Darwinism was formed by a. nationalists and racists. c. Postimpressionists and Cubists. b. scientists and mathematicians. d. psychoanalysts and psycholog
does magma contain only three elements