jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

after the boxer rebellion from 1899-1901, which of the following began to rise in china
The practice of eating non-food substances, such as clay or laundry starch, during pregnancy is called ________.
When comparing the financial statements of two different companies, a financial analyst would use which two categories of ratios?.
How to solve and respond.
What is the volume of this figure? Enter your answer in the box.
PLEASE I REALLY NEED HELP FAST A batch of 5500 computers is produced by a company. Four random samples of 35 computers per sample are tested. The numbers of de
What type of rock is most likely to contain a index fossil within it?
Convert 1.81×1024 atoms of carbon to moles of carbon.
Which would be the best caption for this photo? Globalization: Interconnection in the Modern World. Trade and Transportation: Resources going Worldwide Manufact
The type of religious practice that marks the transition from one position in life (childhood for example) into another position (adulthood for example) is refe