Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

How do I find the chemical formula?
What are the unknowns in this problem? A problem states: "There are 9 more pencils than pens in a container. There are 25 writing utensils in the container in a
what is the value of the expression 7−3 ? 343 −1343 1343 −21
explain how pesticides,manure and human hair can cause ill health to human beings
Rhys and Sarah are on their bicycles and start 90 miles apart on a road,riding towards each other. Rhys is travelling at 10 mph and Sarah is travelling at20 mph
what role did the vizier play in ancient egypt
What were the reasons to not pass the proposal of the 13th amendment to Congress?
which element of "total war" was illustrated by the united states dropping atomic bombs on japan during world war ii?
the term angle of deviation is used in reference to a/an
given the point (4,5) and the slope 6, find y when x=24