princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

reason for adopting democracy in Libya,Egypt,Nepal and Bhutan?
what are at least 5 general PowerPoint guidelines that's you find useful and provide an example of how you would use each in real life setting
What Is the Richest Country in the World?
if a sample of magnesium has a mass of 60 g, how many moles of magnesium does the sample contain
What is the World's Largest Rainforest?
eight Bluefin tuna comprise 5% of the total tuna catch. How many tuna were caught in total?
Solve for x/4-x+2/6=x/3
eight Bluefin tuna comprise 5% of the total tuna catch. How many tuna were caught in total?
True or false. If a line L1has equation y = mx + b, where m and b are constants with m ≠ 0, then an equation of a line L2 perpendicular to L1 has the form y = -
what's the square root of 135