Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Ryker is given the graph of the function y= 1/2x^2 - 4 . He wants to find the zeros of the function but is unable to read them exactly from the graph. Find the
What Is the Richest Country in the World?
eight Bluefin tuna comprise 5% of the total tuna catch. How many tuna were caught in total?
Noah rows across a river that is 48m wide. The current carries him 15m downstream. How far does Noah actually travel?
The width of a computer monitor is 30 cm. If the perimeter is 144 cm, what is the area of the computer monitor?
An ecosystem includes what?
Give five rational numbers lying between 3/5 and 4/5. Insert six rational numbers between 3 and 4.
What effects did the battle of bunker hill have?
Give five rational numbers lying between 3/5 and 4/5. Insert six rational numbers between 3 and 4.
if the proper dosage of a drug is 2.0mg/kg of body weight, how many milligrams (mg) of the drug would a 110 lb individual need? (5%)