leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of the x variable in the solution to the following system of equations? 4x − 3y = 3 5x − 4y = 3
Under federal and state law, boats must carry certain equipment. to determine the types of equipment your boat must carry, you need to make a measurement of the
In a short paragraph, describe the reasons that a poet might choose to write a free verse as opposed to a formal sonnet.
In the 1920s, how did the cubist movement reflect the influence of World War I? a.Its fuzzy shapes reflected the breakdown of traditional categories in describi
What does Manifest Destiny Mean? Just a quick definition plz.
What sounds cause NIHL?
If m 1 = 30° and m = 20°, then m =
Why check the food in the soup warmer with your metal stem thermometer throughout your shift? To make sure the food stays at least:
what is one result of meiosis 2 haploid cells 4 diploid cells two diploid cells 4 haploid cells
What is the definition of communism