jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
Which of the following is a true statement regarding the Normandy (D-Day) invasion?
7.Find a quadratic polynomial whose zeros are 5 and -5 8.If p and q are the zeroes of x2+7x+12 then find the value of 1/p + 1/q -2pq 9.If one zero of the polyn
Is what happened to Miss Strangeworth justified?
What action did Sparta take against a defeated Athens? A=destroyed the city state and surrounding lands B=burned all of the city’s ships and temples C=replace
Which of the following is the best definition of etymology? the study of Greek heroes and heroines the study of Greek architecture the study of prefixes, suffix
If the sphere shown above has a radius of 12 units, then what is the volume of the sphere?
new automobile manufacturing plant is opening in a certain town. It will have some negative environmental impacts. This is a trade-off that the town officials
If 3x−y=12, what is the value of 8x/2y?
Super Strength Inc. has found that the relationship between their sales and their net profit can be described by a polynomial function G(x) in which x is their
Who eats his children, because he’s afraid they will overthrow him? A. Uranus B. Daedalus C. Kronos D. Zeus