njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Use angle ABD shown below to answer the question that follows: Which of the following is a step towards proving the similarity of triangles ABC and DBA?
foundations of buildings are wide and walls give reason​
- 20 points. - Im struggling in chemistry, please help only if you’re serious about it! Thank you!! Describe the progression of a reaction using the graph belo
Is the prairie soil a biotic factor or an abiotic factor? Explain your answer.
For a sustainable fission reaction, each fission must produce exactly _____ additional fission reaction(s).
look at the picture and plzzz help and give me the right answer
A scuba diver 25.0m below the sea surface inhales 75.0mL of compressed air in a scuba tank at a pressure of 3.50atm and a temperature of 5.0C. What is the press
Help quick ASAP please
Help me find the which statements are true!!!!
solve by completing the square x^2+12x+32=0​