makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

The bill for the meal was $24.00. Dario left a tip of 16 2/3%. How much was the tip?
7 X= 7 - 2y 2x + y = 5
Too much fluoride ion in drinking water can cause the following undesireable effects: tooth discoloration. The EPA's Secondary Maximum Contaminant Level for flu
Johannas is building a square sandbox with sides 3 feet long. He wants to put sand 1.05 feet deep in the box. How many cubic feet of sand should Johannas order?
Add 9∠30 and 12∠0Question 6 options:(18.19, 10.5)(19.79, 4.5)(21, 30)(7.79, 16.5)
Given Point A, what is the coordinate for A' after the following transformation has occurred?(x, y) + (x – 5, -y + 2)A (5, 7)
If the lateral surface area of a cube is 100 square inches, what is the length of an edge?A. 2√5B. 4 inC. 5 inD. 10 in
a/5 + 8<13 please help
Evaluate the expression. 2 13 21 The value of the expression is
The diagonal of rectangle ABCD measures 2 inches inlength.What is the length of line segment AB?1 inchB.C60°03 inchesO4 inchesO 4/3 inches230°DUnmark this quest