mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
Can some one help me ? ???
Which statement is true? 500 is 10 times as much as 50 500 is one tenth as much as 50
A worker in a sunglass factory can make 50 frames or 100 lenses per day. There are 90 workers. How many workers should make lenses?
What is 0.00000802 in scientific notation
there are 12 small gift bags .Each bag ca
What is the value of 3 in 63.856
7.20 7.2 greater equal or less
Your dad tells you that he will pay you $6.00 an hour for the 6 seconds that you take to wash your hands before dinner. How much did you make for washing your h
What is the diameter of a circle whose circumference is 5? 1) 2.5/pi squared 2) 2.5/pi 3) 5/pi squared 4) 5/pi
I need help with (-2)^5 + (-5)^2