winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

Which property of addition is shown in the equation below? a+bi+0+0i = a+bi
A sample of liquid has a mass of 24g and a volume of 16ml what is the density of the liquid
the wires inside a cable each have there own plastic insulation .why does the insulasion have diffrent colours
Difference between scavenger and carnivore?
Help Please! What was Phillis Wheatley's occasion, genre, and audience?
The cost of 2 tv and 3 DVD player is $1421. The cost of 1 dvd is half of the tv. What's the cost of the tv
4m-17 <6m+ 25 I don't understand ahh I'm scared I got it wrong
what is the unit fraction for 12/84
what is 3a b2 b3 4b2 4 5a identify like terms
What was the Commercial Revolution? A.a trade war between European countries following the colonization of the New World B.the decrease in global trade between