HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

What is the source of the oxygen released into the air as a product of photosynthesis?
What are the requirements for photosynthesis to occur, and what is the role of ATP in this reaction?
Why does the 2010 Affordable Care Act stand as one of the most important domestic policy plans in recent history?
Which statement accurately describes the significance of the Magna Carta? A. It gave absolute power to the English king over the church and nobility. B. It set
Which sentence has an unclear or missing pronoun antecedent? A. You must turn in your forms, or it won't happen. B. You should carry your wallet at all times. C
What is the source of the oxygen released into the air as a product of photosynthesis?
Is little available food a characteristic of Athens, Sparta, or both?
why do living things store energy in lipids instead of in carbohydrate?
How did the Cold War lead to armed weapon conflict?
why are some organisms that consist of thousands of cells considered to be protists