princessyork princessyork
  • 02-02-2018
  • Mathematics
contestada

Amy made $900 selling candy.She spent 4/9 of her money and saved the rest.hiw much money did she save?

Respuesta :

epolivia03 epolivia03
  • 02-02-2018
my guess is 500 dollars
Answer Link

Otras preguntas

elsa buys a bag of 12 oranges for $3.48. find the unit price in dollars per orange.
One of the ways in which labor unions achieve their goals is by Negotiating on behalf of all their numbers what is the term for this
7÷9932 i need help with this and i have to show the work
4x+5-2x=11 how to solve?
The world's highest waterfall, Angel Falls, is located in which country? Peru Venezuela Mexico Ecuador
find the value of n in the Triangle
what was the acceleration during the segment labeled "A"?
Word problem The bakers at healthy bakers can make 190 bagels in 5 hours. How many bagels van they bake in 21 hours? What was that rate per hour?
What is the 7th term in the sequence? an=30−4n Enter your answer in the box
A recipe calls for 3 ounces of flour for every 2 ounces of sugar. Find the constant of proportionality