hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

47 x 68 = 3196 Use this information to work out 31.96 ÷ 0.47 =
I AM GIVING YOU 50 POINTS TO ANSWER THIS: The cost of one hamburger and two large sodas is $5.40.The cost of three hamburgers and one large soda is $8.70. What
The visual system tends to divide an object into parts by "cutting" it at _______ in its silhouette.
When less saline water enters a marginal sea above a return flow of saltier water, the circulation pattern is called:?
What is the percent concentration of oil in the first, second, and third trophic levels in our food chain?
Explicit formula for geometric
Please helppppppppppppp
I need help with this question?????
Describe the subject and one central theme of "A Poem of Changgan" by Li Po. Cite evidence from the poem to support your response.
Explain in detail the relationship between risk management and quality management