Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
Stravinsky immigrated to ________ at the onset of world war ii.
Can some one help me to fi d out the slope
How would you assess the historical importance of ronald reagan? what were his most significant legacies, domestically and internationally? why?
list three occasions when the soviet union put down revolts in eastern europe during the cold war
Geometry help plz I don’t get it
Suppose two fair six-sided dice are rolled. what is the probability that they will both come up with the same number?
The project that sequenced and map all of the genes in the human body is known as
An extended period when rainfall is well below average is known as a A. draft. B. heat wave. C. heat index. D. drought.
Which tactic did Palestinians use against Israel in 1987
What would be the consequence of a mutation in a bacterial cell that produces a defective aminoacyl-trna synthetase that attaches a lysine instead of the normal